Bosch Car Service

Bosch Car Service

+48 22 715 40 40 infoaa@pl.bosch.com
Jutrzenki 105 02-231 Warszawa woj. mazowieckie
5261027992
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto
Wspieramy kampanię bezpiecznywarsztat.pl

Wspieramy kampanię bezpiecznywarsztat.pl

Niedawno ruszyła druga odsłona kampanii informacyjnej stworzonej dla kierowców, wspieranej przez Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych.

Jej celem jest pokazanie profesjonalizmu, jaki cechuje niezależny rynek motoryzacyjny w Polsce, którego ważnym elementem są nie tylko producenci części motoryzacyjnych i sieci dystrybucyjne, ale także warsztaty samochodowe.

Ponadto, akcja ma na celu uświadomienie polskim kierowcom, że dzięki obowiązującym od kilku lat unijnym przepisom, mogą oni bez utraty gwarancji naprawiać i serwisować swoje nowe samochody w niezależnych warsztatach.


POZNAJ SWOJE PRAWA

Od 1 czerwca 2010 roku obowiązuje rozporządzenie Komisji Europejskiej 461/2010, popularnie zwane „GVO”. Na tej podstawie właściciel nowego samochodu, może zlecać jego naprawy i okresowe przeglądy, warsztatom niezależnym i to bez ryzyka utraty gwarancji.

W samochodzie na gwarancji można stosować części eksploatacyjne nie tylko z logo producenta pojazdu, ale także te oferowane przez niezależny rynek.


OSZCZĘDZAJ CZAS I PIENIĄDZE

Świadomość społeczna w tej sprawie jest niestety bardzo niska. Płacą za to sami kierowcy, bo korzystając z autoryzowanych serwisów, mocno przepłacają. Statystyki pokazują, że ceny w niezależnych warsztatach są średnio o 60% niższe niż w autoryzowanych serwisach.

Co więcej, dużo większa jest ich dostępność. Takich warsztatów jest w Polsce ponad 19 tysięcy. Wiele z nich jest doskonale wyposażona, a ich usługi pod względem jakości niczym nie ustępują “autoryzowanej” konkurencji. Oczywiście standard obsługi jest zróżnicowany, ale wynika to zarówno z praw, jakimi kieruje się wolny rynek, jak i zamożności oraz oczekiwań klientów.

Tu wyłania się kolejny cel postawiony przed akcją Bezpiecznywarsztat.pl, jakim jest wskazanie klientom warsztatów zgodnych z ich oczekiwaniami. Mechanicy w niezależnych warsztatach korzystają z części niezależnych producentów. Zwykle są to takie same produkty, które można znaleźć w serwisach autoryzowanych, tylko w innych opakowaniach i bez logo producenta samochodu.


ZAUFAJ NIEZALEŻNYM

80% produkowanych części na potrzeby montażu nowych samochodów pochodzi od niezależnych producentów części, a zaledwie 20% części produkują same koncerny samochodowe i są to głównie elementy konstrukcyjne pojazdów. W fabrykach niezależnych producentów powstają najważniejsze i najbardziej skomplikowane technologicznie elementy samochodów. To właśnie te firmy są kołem zamachowym postępu w motoryzacji.

W Polsce działa 27 tysięcy firm motoryzacyjnych. Wśród nich jest wielu światowych liderów w produkcji części. Około 640 tysięcy sztuk produkowanych przez nich części, codziennie trafia na polski rynek.

© Robert Bosch Sp. z o.o.

Adres wydawniczy Nota prawna Ochrona danych osobowych Polityka plików cookie