Bosch Car Service

Bosch Car Service

+48 22 715 40 40 infoaa@pl.bosch.com
Jutrzenki 105 02-231 Warszawa woj. mazowieckie
5261027992
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto
Bosch Car Service - Poradnik o oświetleniu i widoczności

Bosch Car Service - Poradnik o oświetleniu i widoczności

Dlaczego ważne jest prawidłowe ustawienie świateł?

Nieprawidłowo ustawione światła w samochodzie są nie tylko zagrożeniem dla kierowcy, ale także dla innych użytkowników drogi. Po pierwsze, nie zapewniają one właściwego oświetlenia drogi, a po drugie oślepiają kierowców z przeciwka. Dlatego dla bezpieczeństwa jazdy ważne jest regularne sprawdzanie ustawienia świateł. Warsztaty Bosch Car Service wykonają dla Ciebie regulację reflektorów halogenowych lub ksenonowych.

Bezpieczeństwo - liczy się prawidłowe ustawienie

Warto sprawdzić światła w Bosch Car Service. Jeśli znajdziemy nieprawidłowość, to ustawimy światła tak jak trzeba.

Dlatego zaleca się jazdę na światłach także w ciągu dnia?

Czy wiesz, że jazda na światłach w ciągu dnia jest obowiązkowa w 20 krajach Unii Europejskiej? Korzystniejsze statystyki wypadków w tych krajach mówią same za siebie. Samochody poruszające się na światłach mijania są lepiej widoczne we mgle, pod słońce, a także podczas opadów deszczu lub śniegu. Jazda z włączonymi światłami mijania prowadzi do szybszego zużycia żarówek. Dlatego firma Bosch przygotowała żarówki Plus 90 z wyjątkową wydajnością oraz szczególnie trwałe Longlife Daytime. Kierowcy wystawiają im najwyższe noty, ponieważ pozwalają one jeździć ze stale włączonymi światłami, w ciągu dnia jak i w nocy.

Co jest ważne podczas używania świateł przeciwmgielnych?

Przednie i tylne światła przeciwmgielne służą zwiększeniu bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale są pewne warunki dotyczące ich stosowania.

Ważne!

Lampy przeciwmgielne powinny być włączone tylko wtedy, gdy widoczność jest znacznie ograniczona przez deszcz, mgłę lub śnieg. Tylne światła przeciwmgłowe powinny być stosowane tylko wtedy, gdy widoczność spadnie poniżej 50 metrów.

Dlaczego tak ważna jest jakość wycieraczek?

Dobra widoczność w dużym stopniu zależy od jakości wycieraczek. Wycieraczki powinny wykonać ponad 750 000 cykli pracy, co odpowiada oczyszczeniu powierzchni 80 boisk piłkarskich. I jakby tego było mało, mają też wytrzymać najtrudniejsze warunki:

  • Wahania temperatury pomiędzy -30 do + 80°C, bezpośrednie działanie promieni słonecznych
  • Brud, owady, lód na przedniej szybie
  • Zanieczyszczenia chemiczne
Kiedy powinno wymieniać się wycieraczki?

Dobry wzrok nie wystarcza, gdy wycieraczki są zużyte. Mimo to większość kierowców nie zmienia swoich wycieraczek aż do wystąpienia uciążliwego skrzypienia. Wycieraczki powinno się jednak wymieniać wcześniej.

Nieprawidłowe zamontowanie ramion wycieraczek może również przyczyniać się do powstawania smug i rozmazywania brudu na szybie. Dlatego najlepiej ustawienie wycieraczek zlecić w Bosch Car Service. Ustawimy wycieraczki prawidłowo lub, w razie potrzeby, dobierzemy do pojazdu wysokiej jakości wycieraczki Bosch. W rezultacie wycieraczki będą skuteczne nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach pogodowych.

Brak smug na szybie. Stan wycieraczek jest idealny Brak smug na szybie.Stan wycieraczek jest idealny
Maksymalnie 3 stale pojawiające się smugi poza centralnym polem widzenia - Wymiana wycieraczek nie jest konieczna. Maksymalnie 3 stale pojawiające się smugi poza centralnym polem widzeniaWymiana wycieraczek nie jest konieczna.
Maksymalnie 1 smuga stale pojawiająca się w centralnym polu widzenia. Zalecana jest wymiana wycieraczkek. Maksymalnie 1 smuga stale pojawiająca się w centralnym polu widzenia.Zalecana jest wymiana wycieraczkek.
Maksymalnie 4 smugi stale pojawiające się poza polem widzenia lub też 12 smug czasowo pojawiających się na całej wycieranej powierzchni szyby. Zalecana jest wymiana wycieraczek. Maksymalnie 4 smugi stale pojawiające się poza polem widzenia lub też 12 smug czasowo pojawiających się na całej wycieranej powierzchni szyby.Zalecana jest wymiana wycieraczek.
Maksymalnie 6 stałych smug poza polem widzenia, wiele stałych i czasowych smug, ułożonych równolegle. Zalecana jest wymiana wycieraczek. Maksymalnie 6 stałych smug poza polem widzenia, wiele stałych i czasowych smug, ułożonych równolegle.Zalecana jest wymiana wycieraczek.
Niewytarte pola wody pozostające w dowolnej części wycieranej powierzchni szyby. Wymagana jest natychmiastowa wymiana wycieraczek. Niewytarte pola wody pozostające w dowolnej części wycieranej powierzchni szyby.Wymagana jest natychmiastowa wymiana wycieraczek.
Szersze smugi wody tworzące się na wysokości zaczepów, które trzymają gumę wycieraczki. Wymagana jest natychmiastowa wymiana wycieraczek. Szersze smugi wody tworzące się na wysokości zaczepów, które trzymają gumę wycieraczki Wymagana jest natychmiastowa wymiana wycieraczek.
Szerokie smugi wody pojawiające się wzdłuż całej długości wycieraczki. Wymagana jest natychmiastowa wymiana wycieraczek. Szerokie smugi wody pojawiające się wzdłuż całej długości wycieraczki.Wymagana jest natychmiastowa wymiana wycieraczek.
Tarcie / piszczenie wycieraczek, powstawanie pionowych smug. Wymagana jest natychmiastowa wymiana wycieraczek. Tarcie / piszczenie wycieraczek, powstawanie pionowych smug.Wymagana jest natychmiastowa wymiana wycieraczek.
Hydrofobizacja szyby – czy warto?

Brud, kurz i owady przywierają do szyby. Czysta woda nie jest w stanie ich usunąć. Szybę można pokryć specjalnym środkiem, który utworzy nanopowłokę ułatwiającą oczyszczanie i zapobiegającą obladzaniu się szyby zimą. Środek jest dostępny w postaci gotowej mieszanki lub koncentratu.

Dla optymalnej widoczności: bezprzegubowe wycieraczki Bosch Aerotwin

Aerodynamiczna konstrukcja bezprzegubowych wycieraczek Bosch Aerotwin gwarantuje doskonałą widoczność w każdych warunkach. Szyna stabilizująca Evodium zapewnia równomierny docisk pióra do szyby i idealne dopasowanie do krzywizny szyby. Dzięki adapterom wycieraczki Bosch Aerotwin pasują do praktycznie wszystkich samochodów.

  • Najwyższa skuteczność oczyszczania dzięki szynie stabilizującej Evodium
  • Równomierny docisk, a tym samym większa żywotność
  • Zmniejszona powierzchnia redukuje szum wiatru
  • Najwyższa jakość oczyszczania nawet przy dużych prędkościach
  • Skuteczność w warunkach zimowych – lód nie osadza się na metalowej ramie ani na przegubach jak w tradycyjnych wycieraczkach

Więcej o wycieraczkach Bosch

© Robert Bosch Sp. z o.o.

Adres wydawniczy Nota prawna Ochrona danych osobowych Polityka plików cookie