Bosch Car Service

Bosch Car Service

+48 22 715 40 40 infoaa@pl.bosch.com
Jutrzenki 105 02-231 Warszawa woj. mazowieckie
5261027992
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto
Profesjonalna obsługa akumulatorów

Profesjonalna obsługa akumulatorów

Czy Twój akumulator jest przygotowany do pracy w zimę? Możesz to sprawdzić w Bosch Car Service. Jeśli będzie taka konieczność, to wymienimy go na nowy i bezpiecznie zutylizujemy stary.


  • Test akumulatora
  • Kontrola napięcia ładowania
  • Pomiar zużycia prądu
  • Montaż nowego akumulatora Bosch

Bezpłatny test akumulatora

Czy Twój akumulator jest w pełni sprawny? Większość kierowców nie interesuje się stanem swojego akumulatora, dopóki się on nie uszkodzi lub uruchomienie samochodu stanie się niemożliwe. Jeśli jednak regularnie kontrolujesz stan akumulatora w Bosch Car Service, to wymienimy go zawsze wtedy, gdy będzie to konieczne. Lepiej poświęcić chwilę na test i wymianę akumulatora na nowy, niż czekać godzinami na przyjazd pomocy drogowej w razie awarii.

Utrudniona praca akumulatora zimą

Gdy temperatura spadnie znacznie poniżej zera, wiele samochodów nie daje się uruchomić. Przyczyną jest zwykle zużyty akumulator, gdyż procesy elektrochemiczne zachodzą wolniej w niskiej temperaturze. Dodatkowo, olej w silniku stawia większy opór przy próbie rozruchu. Wszystko to stawia wysokie wyzwanie dla akumulatora i utrudnia uruchomienie silnika.

Co więcej, nowoczesne samochody mają coraz więcej wyposażenia elektrycznego – od systemów Start/Stop aż po systemy komfortu. Dlatego akumulator w nowych samochodach wymaga obsługi przez specjalistów. Szczególnie w samochodach z systemem Start/Stop wymiana akumulatora może być wykonana tylko w warsztacie, gdyż wymaga doboru odpowiedniego rodzaju akumulatora i zaprogramowania nowego akumulatora w sterowniku silnika.

Wspomaganie rozładowanego akumulatora przy rozruchu

Gdy akumulator jest rozładowany, to można uruchomić samochód ze wsparciem drugiego, dobrze naładowanego akumulatora. Ale zanim podłączysz kable rozruchowe, zapoznaj się z poniższymi wskazówkami:

Napięcie znamionowe obu akumulatorów musi być identyczne (np. 12 V). Nadwozia samochodów nie mogą się stykać. Po wyłączeniu całego wyposażenia elektrycznego w uruchamianym samochodzie, połącz czerwonym kablem rozruchowym biegun dodatni akumulatora rozładowanego z akumulatorem naładowanym. Następnie połącz czarnym kablem ujemny biegun naładowanego akumulatora do metalowej powierzchni w komorze silnika samochodu z rozładowanym akumulatorem. Ważne – nigdy nie podłączaj go do bieguna ujemnego rozładowanego akumulatora – ryzyko eksplozji! Po podłączeniu kabli uruchom samochód z rozładowanym akumulatorem.

Nasza rada

Jeśli chcesz zadbać o akumulator w swoim samochodzie, unikaj jego pełnego rozładowania. Wciskaj też pedał sprzęgła oraz wyłącz zbędne wyposażenie elektryczne przy rozruchu. Zalecamy demontaż akumulatora z pojazdu przed wyłączeniem go z użytkowania na długi okres na przykład w okresie zimowym. Zdemontowany akumulator przechowuj w chłodnym, suchym miejscu.

Więcej o akumulatorach

© Robert Bosch Sp. z o.o.

Adres wydawniczy Nota prawna Ochrona danych osobowych Polityka plików cookie