Bosch Car Service

Bosch Car Service

+48 22 715 40 40 infoaa@pl.bosch.com
Jutrzenki 105 02-231 Warszawa woj. mazowieckie
5261027992
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto
Diagnoza i naprawa układów bezpieczeństwa jazdy (ABS/ASR, ESP)

Diagnoza i naprawa układów bezpieczeństwa jazdy (ABS/ASR, ESP)

Bosch jest zaliczany do wiodących producentów i konstruktorów elektrycznych układów samochodowych. Wiedza i umiejętności pracowników Bosch Car Service przynosi bezpośrednie korzyści – nasi pracownicy przeprowadzają fachowe naprawy elektronicznych systemów.


  • Diagnoza wszystkich systemów w każdym modelu samochodu
  • Części zamienne o jakości wyposażenia fabrycznego
  • Najnowocześniejsze wyposażenie warsztatowe do diagnostyki

Fachowe naprawy systemów bezpieczeństwa

Fachowcy w Bosch Car Service wiedzą wszystko na temat systemów bezpieczeństwa jazdy. Posiadają specjalistyczną wiedzę warsztatową, jak i najnowocześniejsze wyposażenie warsztatowe. Tym samym są w pełni przygotowani do serwisowania i napraw układów ABS, ASR i ESP w Twoim samochodzie.

Stały wzrost bezpieczeństwa

Bosch od zawsze pełnił istotną rolę w rozwoju systemów bezpieczeństwa jazdy. Pierwsze działania na rzecz bezpieczeństwa miały miejsce jeszcze dużo przed opracowaniem systemu kontroli trakcji ESP w 1995 r. To jedna z wielu przyczyn, dla której producenci samochodów stosują w swoich pojazdach produkty i układy firmy Bosch. Bosch produkuje nie tylko kompletne systemy bezpieczeństwa, ale i podzespoły mechaniczne układów hamulcowych. Dzięki temu Bosch Car Service ma dostęp do wszystkich części układu hamulcowego w jakości wyposażenia fabrycznego. Posiadamy też stały dostęp do informacji technicznych niezbędnych do serwisowania nowych systemów. Pozwala to na profesjonalne rozwiązywanie problemów i szybkie wykrywanie źródeł usterek.

ABS, ASR, ESP i wszystkie inne systemy bezpieczeństwa w Twoim samochodzie

Poniżej krótkie przedstawienie systemów bezpieczeństwa jazdy.

Electronic Stability Program (ESP)

Elektroniczny układ stabilizujący tor jazdy samochodu ESP chroni samochód przed wypadnięciem z toru jazdy podczas pokonywania zakrętów lub zmiany pasa ruchu z dużą prędkością. System działa poprzez wyhamowywanie poszczególnych kół lub poprzez ingerencję w sterowanie silnikiem.

System kontroli trakcji (TCS)

System TCS reguluje moment napędowy silnika tak, aby uchronić koła przed poślizgiem podczas ruszania lub przyspieszania. Zapewnia to stabilność toru jazdy i możliwość kierowania pojazdem.

Antiblock braking system (ABS)

System chroniący koła przez zablokowaniem się podczas hamowania. ABS w razie potrzeby zmniejsza siłę hamowania poszczególnych kół. Dzięki temu prowadzący pojazd ma możliwość kierowania nim i ominięcia przeszkody. Gdyby koła zablokowały się, to samochód nie reagowałby na ruchy kierownicą.

© Robert Bosch Sp. z o.o.

Adres wydawniczy Nota prawna Ochrona danych osobowych Polityka plików cookie