Bosch Car Service

Bosch Car Service

+48 22 715 40 40 infoaa@pl.bosch.com
Jutrzenki 105 02-231 Warszawa woj. mazowieckie
5261027992
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto
Obsługa i naprawa układów hamulcowych

Obsługa i naprawa układów hamulcowych

Niezawodne działanie hamulców jest istotne zarówno dla Ciebie jak i innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego warto regularnie serwisować hamulce i poddawać je kontroli. Każdy samochód posiada bowiem liczne części podlegające zużyciu, których stan należy monitorować. Dzięki obsłudze w Bosch Car Service możesz być pewnym prawidłowego działania układu hamulcowego. W trakcie obsługi zostanie sprawdzony stan części zużywających się takich jak: klocki, tarcze i płyn hamulcowy. W razie potrzeby zostaną one fachowo wymienione.


  • Atrakcyjne ceny serwisowania z montażem oryginalnych tarcz, klocków i płynu hamulcowego firmy Bosch
  • Kompletna oferta części w jakości wyposażenia na pierwszy montaż
  • Najnowocześniejsze wyposażenie warsztatowe do diagnostyki i napraw

Niedostrzegalne zużycie samochodu

Każdy samochód posiada liczne części zużywające się. Znajdują się one zarówno w komorze silnika i podwoziu, jak i we wnętrzu pojazdu. Tarcze hamulcowe ścierają się, układ wydechowy rdzewieje, a olej starzeje się. Zużycie nie zawsze jest dostrzegalne na pierwszy rzut oka, stąd stan techniczny samochodu powinien być regularnie kontrolowany. W innym wypadku konieczne jest wykonanie drogich napraw lub następują nagłe awarie, które mogą zagrozić nawet innym uczestnikom ruchu drogowego.

Nasza porada

Zauważyłeś, że droga hamowania Twojego samochodu wydłużyła się? Może to oznaczać, że płyn hamulcowy jest eksploatowany nadmiernie długo i powinien być natychmiast wymieniony. Kontrola i wymiana płynu hamulcowego to jedna z najważniejszych czynności obsługowych w samochodzie. Płyn hamulcowy chłonie wodę, która przy osiągnięciu udziału ponad 3% może przy wysokim nagrzaniu doprowadzić do powstania korków parowych. Wówczas hamulce zagotują się i nie będą mogły wytworzyć pożądanej siły hamowania. W najgorszym wypadku doprowadzi to do całkowitego zaniku hamowania. Nasza porada: dla własnego bezpieczeństwa wymieniaj płyn hamulcowy co 2 lata.

Nasze know-how to Twoje bezpieczeństwo

Przy wymianie klocków lub tarcz hamulcowych warto skorzystać z wiedzy naszych ekspertów. Usługa zostanie wykonana w sposób pewny i profesjonalny, dzięki dostępowi do wszystkich danych technicznych i instrukcji napraw dla każdego samochodu obecnego na rynku. Bezpieczną eksploatację gwarantują oryginalne części Bosch i nowoczesne wyposażenie warsztatowe.

Sprawne hamulce to podstawa

Sprawne hamulce to podstawa bezpieczeństwa. Dlatego przy wymianie klocków i tarcz hamulcowych zwracamy uwagę na najmniejsze szczegóły. Stawiamy na najwyższej jakości produkty Bosch. Z uwagi na Twoje bezpieczeństwo nie możemy pozwolić sobie na żadne kompromisy.

Twoje bezpieczeństwo to dla nas priorytet

Przy obsłudze lub naprawie całego układu hamulcowego w Twoim pojeździe skorzystaj z wiedzy i umiejętności naszego personelu serwisowego. Dzięki kompleksowemu programowi dokształcania nasi pracownicy są doskonale wyszkoleni i zaznajomieni z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi. Mają oni zawsze dostęp do wszystkich danych technicznych i instrukcji napraw pojazdów obecnych na rynku. Bezpieczną eksploatację naprawionego pojazdu gwarantują oryginalne części Bosch i nowoczesne wyposażenie warsztatowe.

Więcej o układach hamulcowych Bosch

© Robert Bosch Sp. z o.o.

Adres wydawniczy Nota prawna Ochrona danych osobowych Polityka plików cookie