Bosch Car Service

Bosch Car Service

+48 22 715 40 40 infoaa@pl.bosch.com
Jutrzenki 105 02-231 Warszawa woj. mazowieckie
5261027992
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto
Klejenie szyb

Klejenie szyb

W trakcie codziennej eksploatacji pojazdu przednia szyba narażona jest na liczne zagrożenia. Z reguły są to kamienie uciekające spod kół auta z przodu lub różnego rodzaju odpady znajdujące się na drodze. Nie zawsze jest możliwość ich ominięcia i niekiedy taka sytuacja może zakończyć się powstaniem odprysków na przedniej szybie. W części warsztatów Bosch Car Service realizowana jest usługa klejenia szyb, która w określonych przypadkach pomoże uniknąć konieczności wymiany.

Czemu należy usuwać uszkodzenia na szybie?

Po zaobserwowaniu uszkodzenia na szybkie warto je jak najszybciej zabezpieczyć (np. taśmą klejącą) i zgłosić się do specjalistów. Pęknięcie lub odprysk będą się powiększać z upływem czasu. Na skutek pracy wycieraczek lub w wyniku wstrząsów podczas jazdy autem drobne nawet uszkodzenia tafli zaczynają się rozrastać. Zignorowanie tego problemu może w najmniej odpowiednim momencie się zemścić. Siły naprężające oddziałujące na taflę mogą pod wpływem np. najechania na dziurę czy bardzo gwałtownego hamowania wywołać drastyczne powiększenie pęknięcia, a niekiedy nawet doprowadzić do stłuczenia szyby. Przede wszystkim należy jednak pamiętać, że uszkodzenie przedniej szyby może ingerować w widoczność podczas jazdy, a tym samym zmniejsza się bezpieczeństwo. Ponadto w przypadku kontroli drogowej auto może zostać uznane za niesprawne, a dowód rejestracyjny zabrany.

Przebieg naprawy

Na wizytę można się umówić w dowolnym warsztacie Bosch Car Service na terenie całego kraju. Najbliższy serwis, oferujący klejenie szyb można wyszukać na stronie bosch-service.pl w zakładce „Znajdź warsztat” i po oznaczeniu filtra „Naprawa szyb”. Po zgłoszeniu pojazdu eksperci z Bosch Car Service oceniają, czy uszkodzenie powierzchni szyby można naprawić poprzez klejenie. Nie zawsze jest to możliwe, z uwagi na konieczność zachowania bezpieczeństwa. Dlatego specjaliści nie podejmują się naprawy poprzez klejenie w następujących sytuacjach:

  • Gdy pęknięcie kończy się na krawędzi szyby lub pod uszczelką,
  • Gdy szyba posiada dużą liczbę pęknięć i bardziej opłacalna jest wymiana całego elementu,
  • Gdy uszkodzenie znajduje się w polu widzenia kierowcy.

W warsztacie prace nad usuwaniem uszkodzeń przebiegają według schematu:

  1. Rozpoczynają się od dokładnego usunięcia brudu, kurzu i tłuszczu w miejscu odprysku.
  2. W dalszej kolejności z uszkodzenia usuwana jest wszelka wilgoć i zabrudzenia, a także powietrze. Wykorzystywane są do tego celu specjalne narzędzia.
  3. Do dokładnie oczyszczonej przestrzeni wprowadza się specjalną żywicę syntetyczną (klej), która zostaje utwardzona z użyciem promieniowania ultrafioletowego.
  4. Wszelkie nadmiary żywicy, wystające ponad równą powierzchnię tafli są usuwane za pomocą polerowania ręcznego lub mechanicznego.
Czemu warto zdecydować się na nasze usługi?

Po naprawie szyby można dalej eksploatować auto bez problemów. Czas klejenia wynosi około 1 godzinę. Dodatkowym atutem jest fakt, iż po naprawie szyba zachowuje wytrzymałość bardzo zbliżoną do pierwotnej. Ponadto listwy oraz klipsy pozostają na fabrycznych miejscach. Cena usługi jest uzależniona przede wszystkim od wielkości uszkodzenia oraz liczby uszkodzeń. Jeśli ekspert ooceni, że szyba nie może zostać naprawiona bądź jej naprawa będzie nieopłacalna, zaproponuje nowy element do wymiany. Wszelkie działania są konsultowane z Klientem i realizowane zgodnie z jego zleceniem.

Odradzamy klejenie szyb „na własną rękę”. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które umożliwiają takie działanie. Jednak bez doświadczenia oraz odpowiedniego sprzętu samodzielna naprawa może zakończyć się koniecznością wymiany szyby. W sytuacji, w której wypełnienie uszczerbku zostanie źle wykonane, nie ma możliwości jego usunięcia i zastąpienia ponownie preparatem już w ramach profesjonalnej usługi. Będzie konieczna wymiana szyby. Podobnie należy uważać przy polerowaniu. Osoba niewprawna, która nie posiada odpowiedniego sprzętu może wręcz porysować lub zmatowić taflę, która po takim „polerowaniu” będzie wymagała wymiany.

© Robert Bosch Sp. z o.o.

Adres wydawniczy Nota prawna Ochrona danych osobowych Polityka plików cookie