Bosch Car Service

Bosch Car Service

+48 22 715 40 40 infoaa@pl.bosch.com
Jutrzenki 105 02-231 Warszawa woj. mazowieckie
5261027992
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto
Profesjonalna obsługa klimatyzacji

Profesjonalna obsługa klimatyzacji

Warsztaty Bosch Car Service wykonają serwisowanie klimatyzacji oraz ogrzewania w Twoim samochodzie, tak by w jego wnętrzu były zapewnione komfortowe warunki - bez pyłków i nieprzyjemnych zapachów.


  • Opróżnienie systemu, uzupełnienie czynnika chłodniczego i oleju do smarowania sprężarki
  • Test szczelności
  • Test ciśnienia i działania systemu
  • Wymiana filtra kabinowego

Dla zapewnienia komfortowych warunków podróży

Klimatyzacja stała się standardowym wyposażeniem we współczesnych samochodach. Wymaga ona jednak regularnej konserwacji. Jeśli klimatyzacja nie jest oczyszczana, to mogą się w niej rozwijać bakterie i grzyby, powodując powstanie nieprzyjemnego zapachu. Należy też uzupełniać ubytki czynnika chłodniczego. Co więcej, osuszacz powinien być wymieniony najpóźniej po dwóch latach użytkowania. Warsztaty Bosch Car Service przeprowadzają profesjonalne serwisowanie klimatyzacji wraz z jednoczesną kontrolą nagrzewnicy. Dzięki temu temperatura w samochodzie jest zawsze odpowiednia, bez względu na to, czy na zewnątrz jest mroźna zima, czy upalne lato.

Regularna obsługa jest niezbędna

Samochody wyposażone w klimatyzację powinny co najmniej raz w roku odwiedzać specjalistyczny warsztat. I to nie tylko dlatego, że w normalnych warunkach system traci rocznie do 8% czynnika chłodniczego. Należy również sprawdzić stan istotnej, zużywającej się części systemu - osuszacza. Jest on odpowiedzialny za wchłanianie wilgoci z czynnika chłodniczego i zmniejszenie zużycia sprężarki. Podobnie jak filtr oleju silnikowego ma on ograniczoną żywotność. Najlepszym okresem dla serwisowania klimatyzacji jest wczesna wiosna - zanim zrobi się zbyt gorąco i pyłki zaczną negatywnie wpływać na alergików lub wczesna jesień aby zapobiec zaparowywaniu szyb podczas jazdy.

Ważne jest utrzymanie czystości

Powodem nieprzyjemnego zapachu z klimatyzacji są bakterie i grzyby. Wyłączanie systemu pięć minut przed końcem podróży pomaga zatrzymać ich rozwój, ponieważ powietrze nie jest wtedy zasysane, co praktycznie uniemożliwia pozostawanie w układzie wilgoci. Jednak najlepszym rozwiązaniem jest czyszczenie klimatyzacji w serwisie w celu dokładnego wyeliminowania wszelkich bakterii i brudu. Dzięki temu nie wystąpią nieprzyjemne zapachy, a powietrze będzie dokładnie oczyszczone z pyłków – co jest istotne dla alergików.

Więcej informacji dla alergików

Nasza rada

Zalecamy używanie klimatyzacji przez cały rok. Najlepiej jest co miesiąc uruchomić układ na co najmniej 10 minut dla zapewnienia smarowania uszczelek, co pozwala zapobiec późniejszym wyciekom. Regularna praca i obsługa układu uniemożliwia powstawanie nieprzyjemnych zapachów tworzących się wskutek zalegania wilgoci w filtrze i nagromadzeniu bakterii oraz zapobiega parowaniu szyb.

© Robert Bosch Sp. z o.o.

Adres wydawniczy Nota prawna Ochrona danych osobowych Polityka plików cookie