Bosch Car Service

Bosch Car Service

+48 22 715 40 40 infoaa@pl.bosch.com
Jutrzenki 105 02-231 Warszawa woj. mazowieckie
5261027992
Wszystko czego potrzebuje Twoje auto
Profesjonalny test oświetlenia

Profesjonalny test oświetlenia

Widzieć i być widzianym – to ważny aspekt bezpieczeństwa ruchu drogowego o każdej porze roku. Dlatego warto regularnie kontrolować światła w samochodzie.


  • Wymiana i naprawa podzespołów
  • Test oświetlenia z użyciem najnowocześniejszego wyposażenia warsztatowego
  • Najwyższej jakości żarówki Bosch

Zadbaj o to, abyś był widoczny

Wyniki testu oświetlenia ADAC były druzgocące: więcej niż połowa samochodów na drodze ma wadliwie ustawione lub niewłaściwie działające światła. Najczęściej występuje niewłaściwe ustawienie świateł przednich i przeciwmgłowych. Źródłem problemu w parze z niewłaściwym ustawieniem granicy światła i cienia jest stosowanie niemarkowych żarówek, tak zwanych „no name”. Jeśli wykorzystuje się takie produkty, to same niedokładności produkcji prowadzą do niewłaściwego rozkładu światła. To duże ryzyko, gdyż niesprawne lub źle ustawione światła stwarzają zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg. Dlatego zalecamy coroczne wykonywanie testu świateł w serwisie samochodowym.

Nasza rada

Szczególnie zimą i na jesieni ma miejsce wiele trudnych sytuacji na drodze, podczas których kluczowa jest szybka reakcja kierowcy. Dlatego ważnym elementem jest dobra widoczność. Można w tym celu wykorzystać bezprzegubowe wycieraczki w nowej technologii AeroTwin oraz żarówki Bosch o dużej wydajności. Wówczas możesz być pewien, że w porę rozpoznasz niebezpieczne sytuacje na drodze i będziesz mieć czas, by zareagować.

Widzieć i być widzianym

Dobra widoczność jest istotna podczas jazdy. Równie ważnym jest aby być dobrze widzianym przez innych. Jeśli światła hamowania nie działają prawidłowo, kolizja z pojazdem jadącym z tyłu staje się praktycznie nieunikniona. Tak samo ważne jest prawidłowe działanie kierunkowskazów. Zmieniające się warunki pogodowe – mróz, upał oraz brud – dają się we znaki wycieraczkom. Dlatego należy regularnie wymieniać wycieraczki i kontrolować działanie świateł w samochodzie.

Jazda na światłach w ciągu dnia

Czy wiesz że jazda na światłach w ciągu dnia jest obowiązkowa w 20 krajach europejskich? Jeśli nie masz uruchomionych świateł, może Ci grozić mandat. Samochody z włączonymi światłami są lepiej widoczne we mgle, śniegu lub podczas deszczu. Jazda na światłach również w ciągu dnia wiąże się jednak z większym zużyciem i obciążeniem żarówek. Dlatego polecamy niezwykle wytrzymałe żarówki firmy Bosch, przystosowane również do jazdy w ciągu dnia. Więcej informacji o oświetleniu i optymalnej widoczności w ruchu drogowym znajdziesz w naszych poradach o oświetleniu i widoczności.

Więcej o żarówkach Bosch

© Robert Bosch Sp. z o.o.

Adres wydawniczy Nota prawna Ochrona danych osobowych Polityka plików cookie